Elismerések a Kazinczy „Szép Magyar Beszéd" Versenyen


A Petőfi Kulturális Ügynökség és a Kazinczy-díj Alapítvány–Péchy Blanka emlékére kuratóriuma a 2024–2025. tanévre is meghirdette a Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt az általános iskolák 5–8. évfolyamos, valamint az e korosztálynak megfelelő középiskolai évfolyamok tanulói részére.

A verseny az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja. Iskolánkban a decemberben megtartott iskolai fordulón Somosy Leona Andrea 5.a osztályos és Papp Boglárka Helga 7.a osztályos tanuló ért el kiemelkedő helyezést, ezért ők képviselték iskolánkat a kerületi fordulón, melynek a helyi Petőfi Sándor Gimnázium adott otthont.  A versenyen a térség legjobb diákjai vettek részt. 

A zsűri a kötelező és szabadon választott szövegek felolvasása után Somosy Leona Andreát emléklappal jutalmazta.  Papp Boglárka Helga oklevelet vehetett át a III. helyezéséért. A diákok felkészítői: Kecskés Andrea és Duskáné Lábodi Eszter.

Gratulálunk!