SKILL-labor pályaorientációs nap


  • 2022. május 24.
  • Hírek
  • Tanév: 2021-2022
Iskolánkban a pályaorientáció fontos fejlesztési terület. A szakma ismertetőkkel és a pályaválasztáshoz szükséges önismeret bővítésével segítjük a szülőket és tanulóinkat a legmegfelelőbb életút kiválasztásában.

A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház működésével ismerkedhettek meg azok a diákjaink, akik részt vettek a SKILL-labor pályaorientációs napján. Az egészségügyi pályát népszerűsítő foglalkozáson a Csecsemő és Gyermek Osztályon végzett sokrétű tevékenységbe nyertünk betekintést. Végig jártuk azokat a modern oktató termeket is,  amelyekben a gyakorlatorientált tudást demonstrációs környezetben lehet megszerezni.

A szakma ismereten kívül szociális érzékenyítésben is volt részünk, hiszen ezen a területen óriási szükség van empátiára, elfogadásra, az idősek, a betegek iránti szeretetre.

Ezen a napon olyan gyakorlati ismeretekkel gazdagodtunk, amelyeknek akkor is hasznát veszik a fiatalok, ha nem az egészségügyi pályát választják.

Dicsérdi Józsefné