Szakma Sztár Fesztivál 2017.


  • 2017. április 26.
  • Hírek
  • Tanév: 2016-2017
Az iskola 7. évfolyamos tanulói már nagyon rutinosak a Sárbogárd-Budapest útvonal megtételében. Szívesen jelentkeznek és vesznek részt a fővárosban szervezett rendezvényeken. 2017. április 25-én a gyerekek két osztályfőnökükkel, szervezett különjáratos busszal elutaztak a Szakma Sztár Fesztiválra.

A Szakma Sztár Fesztivál keretein belül zajlanak a Szakma Kiváló Tanulója Verseny és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny Országos döntője.

Megérkezésünkkor idegenvezető várt bennünket, aki bekalauzolt bennünket a csarnokba, ahol 5000 gyermek és felnőtt figyelhette, hogy a nyílt standokon hogyan végzik a gyakorlati vizsgafeladatokat a versenyzők. 21 standot látogathattak meg tanulóink, alkalmuk volt kipróbálni hogyan tudnak marcipánból virágot készíteni, barkácsolni, amit haza vihettek emlékbe. Mercédesz standnál nagy volt a zsúfoltság, minden fiatal fiút az autó nyűgözte le.

Rengeteg prospektust gyűjthettek be a gyerekek, ahol a középiskolákról tájékozódhattak.

Megtudhatták, hogy a „Jó szakma felér egy diplomával”.

Sétálás közben a gyerekek megehették a kapott úti csomag szendvicseit, italát, csokiját.

Három lány egy egyéni versenybe is benevezett és nyertek, selfi botot. Nagyon büszkék voltunk rájuk!

Mindenki tartalmasan töltötte el ezt a fél napot, rengeteg információt és tapasztalatot szereztek tanulóink.

Megint nagyon jól sikerült a kirándulásunk!

Szénásiné Szabó Marianna