Író-olvasó találkozó Nyulász Péterrel

Hazajöttem…


  • 2017. május 15.
  • Hírek
  • Tanév: 2016-2017
Nyulász Péter költőt láttuk vendégül iskolánkban május elején, egy hétfő délutánon. „Hazajöttem” – hangzott el többször tőle, hiszen a Mészöly Géza Általános Iskola tanulója, édesanyja iskolánk tanítója volt.

Kellemesen telt el az az óra, amit velünk töltött. Kedves, megnyerő stílusával magával ragadta az alsós gyerekeket. Szívesen néztük a kivetítőn rajzfilmmel illusztrált 21. századi filmverseit.
Együtt tanulták, s lelkesen együtt mondták kicsik és nagyobbak rövid mondókáit. A költő dedikálta műveit: Helka-trilógia, A fürdők réme, A Baba Bab -, melyeket a gyerekek a helyszínen meg is vásárolhattak.

Nagy élmény volt számukra, hogy egy igazi költővel személyesen is találkozhattak, beszélhettek. Ez is az olvasásra ösztönözte őket, mivel az olvasás a mai napig fontos a gyerekek számára, hiszen így gyarapszik szókincsük, fejlődik a fantáziaviláguk.

Nyulász Péter személyisége nagyban motiválta a kicsiket, hogy olvassanak minél többet a kortársirodalom művei közül.

Köszönjük Péter, hogy megtiszteltél bennünket, és ” hazajöttél”.

Tóth Zoltánné
tanító