„K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő”. Regionális döntő /Győr


  • 2017. április 27.
  • Hírek
  • Tanév: 2016-2017
A Mészöly Géza Általános Iskola csapatai közül az 5. b osztály 4 fős lány csapata bejutott a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő regionális döntőjébe.

 A csapat tagjai: Győri Virág, Jákob Noémi, Molnár Barbara, Molnár Mercédesz volt.

Ez a verseny már az ősszel elkezdődött. A felsős tanulóink 8 csapattal indultak, melyből 3 bejutott a második fordulóba. Az első fordulóból a legjobban teljesítők jutottak tovább a második fordulóba, innen pedig a négy megye legjobb öt csapata mehetett a Győrben megrendezett döntőbe április 27-én.

A versenyen öt pénzügyi ismeretekkel kapcsolatos gyakorlati és elméleti feladatot kellett a csapatoknak megoldaniuk. A gyerekek a fordulók során a mindennapi életben hasznos pénzügyi tudáshoz jutottak, mely által felnőttként is okos döntéseket hozhatnak majd. Iskolánk csapata a versenyen az előkelő második helyezést érte el az 5-6. osztályos korcsoportban.

Suplicz Ildikó